Örnek HTML sayfası
Bugun...EDİTÖRDEN MEKTUP EDEBİYAT OKUYUCULARINA ÖZEL MESAJ!
Tarih: 06-11-2017 16:25:22 Güncelleme: 24-01-2020 15:56:22 + -facebook-paylas
Tarih: 06-11-2017 16:25

EDİTÖRDEN MEKTUP EDEBİYAT OKUYUCULARINA ÖZEL MESAJ!

MEKTUP EDEBİYAT HABER MERKEZİ/ ÖZEL HABER

 

Mektup Edebiyat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Çelebi Öztürk, tüm okuyuculara özel teşekkür mesajı yayınladı. 

İşe o özel mesaj:

EDEBİYATSEVERLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ!

Yayın hayatına başlayalı henüz 3 yıl olmasına rağmen bugün en çok takip edilen site olduk. Bu, Mektup Edebiyat Dergisi’nin doğru yolda olduğunu gösteriyor. Biz, yola çıkarken şöyle demiştik;

Türk toplumunun önemli iletişim araçlarından mektup, teknolojinin gelişmesiyle hayatımızdan çıkardığımız, yeni neslin unuttuğu önemli bir nostaljidir.

 

Büyük bir heyecanla beklenir, kimi zaman sevinç, kimi zaman hüzünle karşılanır ve sevdalıların yüreğindeki yangına su serper. Özlemi, hasreti kavuşturur. Ucu yanık sarı kâğıtların yangın yürekleri söndürdüğü önemli bir buluşmadır mektup.

 

Dostluklara merdiven olan, gönül köprüleri kuran, küslüklere son veren, sessizliğin sesi, gözyaşının mendili olan mektup, büyük bir destek, büyük bir sevinç ve kolektif çalışmayla yayın hayatına merhaba diyor.

 

Toplumsal yaşam konularında uzman isimler, akademisyenler, şair, yazar, araştırmacı, tarihçi, halkbilimci, senarist, sinema ve tiyatro oyuncuları, yönetmen, çocuk edebiyatçıları, kültür-sanat adamları ve yayıncıların katılımıyla geniş bir okur kitlesine ulaşarak, toplumsal gerçekleri unutturan, bilimsel gerçekleri göz ardı eden, milli ve manevi değerlerimizin yozlaşmasına neden olan bütün olumsuzluklara karşı birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla geçmişini unutmayan Türk halkının özlemlerine çare olmak için geliyoruz.

 

Basılı ve internet yayınlarıyla toplumu yozlaştıran her türlü yayına karşı ‘milli halk edebiyatı’ düşüncesini öne çıkarmak ve bu düşünce etrafında bir araya gelen edebiyatçılarla yozlaşmaya karşı mücadele etmek için geliyoruz.

 

Yayıncılık tekelini kırarak milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kutsal değerlerine bağlı, vatanını ve bayrağını seven gençlerin yetişmesine kılavuzluk yapabilmek için geliyoruz.

 

Türk edebiyatına yeni isimler ve özgün eserler kazandırmak için geliyoruz.

 

Peki, ‘biz kimiz?’

 

Biz, edebiyatçıların sevgi ve saygı ortamında bir araya gelmesinden yanayız.

 

Türk Edebiyatının gelişmesinden yanayız. Bu düşünce doğrultusunda bir araya gelerek fikir üretmeyi, bir şeyler öğrenmeyi ve yeni ürünleri Türk edebiyatına kazandırmayı hedefliyoruz.

 

Sizde bizim gibi düşünüyorsanız MEKTUP EDEBİYAT DERGİSİ‘nin kardeş kucağına hoş geldiniz, diyor ve bizi desteklemenizi ve takip etmenizi diliyoruz.

 

İşte bu nedenle edebiyatseverler bizi yakından takip etti. Her geçen gün çıtamız yükseliyor. Bu ilgi sadece edebiyat haberlerine duyulan ilgi değil, aynı zamanda yazarlarımıza duyulan teveccühün bir sonucudur. Zira makaleler toplumsal gerçekleri ifade eden, eğitici ve öğretici nitelikte yayınlardır.

 

Mektup Edebiyat Dergisi olarak önümüzde uzun soluklu ama meşakkâtli bir yol var ve biz bu yolda emin adımlarla ilerlerken arkamıza bakmayacağız. Gözümüz daima ilerde ve hedefimizde olacak. Yazarlarımızla birlikte Anadolu’ya kadar uzanan konferans ağı oluşturacağız. Bunun hazırlıkları devam ediyor ve ilk olarak İstanbul’dan başlıyoruz. Bununla kalmayacağız, yarışmalarla edebiyat dünyasına özgün eserler kazandıracağız.

 

Kıymetli edebiyatseverler, bugün sizin desteğinizle en çok takip edilen edebiyat sitesi olduk.  Henüz 1 yılımızı doldurmadan bize bu onuru yaşatan siz kıymetli okuyucularımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sizler, en güzele lâyıksınız. En güzel ürünlerle sizleri buluşturabilmek için elimizden gayreti göstereceğiz.

 

Tüm okuyucularımıza bir kez daha sonsuz şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyoruz. 
Kaynak: Çelebi Öztürk

Editör: Salih Türkoğlu

Bu haber 1700 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EDİTÖR'DEN MEKTUP Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
1356 Okunma
1351 Okunma
1336 Okunma
1311 Okunma
1234 Okunma
1205 Okunma
1133 Okunma
1100 Okunma
1089 Okunma
1078 Okunma
1069 Okunma
458 Okunma
5309 Okunma
5271 Okunma
5046 Okunma
4986 Okunma
4957 Okunma
4283 Okunma
3834 Okunma
3832 Okunma
3747 Okunma
3723 Okunma
3666 Okunma
3462 Okunma
SON YORUMLANANLAR
YUKARI