escort bursa bayan escort bursa bayan escort bursa bayan escort bursa bayan escort bursa bayan escort bursa bayan escort bursa bayan istanbul escort istanbul escort istanbul escort vtunnel
Bugun...



Gençlerin Gözünden ‘Sanat’
Tarih: 04-06-2018 13:54:14 + -


Aydın Doğan Vakfı ve Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin iş birliğiyle bu yıl 11’incisi düzenlenen karikatür yarışmasında dereceye giren genç çizerlere ödülleri verilecek.

facebook-paylas
Tarih: 04-06-2018 13:54

Gençlerin Gözünden ‘Sanat’

36 şehirden 177 okul, 848 öğrencinin 967 karikatürle katıldığı yarışmanın ödül töreni, 5 Haziran Salı günü saat 10.30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Aydın Doğan Vakfı, karikatüre ilgi duyan bir kuşağın oluşmasına ve geleceğin karikatürcülerinin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 11’incisi düzenlenen Yaratıcı Çocuklar Derneği Karikatür Yarışması’na destek verdi. Bu yıl ‘Sanat’ temasıyla düzenlenen yarışmaya, Türkiye genelinde 36 şehirden 177 okul, 848 öğrenci 967 karikatürle katıldı.

Yarışmaya gönderilen eserleri, karikatür sanatçıları Aziz Yavuzdoğan, Piyale Madra, Raşit Yakalı, Tan Oral, Yaratıcı Çocuklar Derneği Karikatür Yarışmaları Koordinatörü İbrahim Tapa, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa ile Yönetim Kurulu Üyesi Havva Tapa’dan oluşan jüri değerlendirdi.

 

İlkokul 3. sınıftan 12. sınıfa kadar 5 ayrı kategoride değerlendirilen karikatürler arasından dereceye giren genç çizerler için, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan ve Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı’nın da katılımı ile 5 Haziran Salı günü saat 10:30’da Trump Alışveriş Merkezi Kültür ve Gösteri Merkezi’nde bir ödül töreni düzenlenerek ödülleri takdim edilecek.

 

 

Aydın Doğan Vakfı’ndan karikatür albümü

 

Yarışmada dereceye giren ve sergilemeye değer bulunan karikatürler, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Aydın Doğan Vakfı tarafından albüm haline getirildi. Karikatürler ayrıca Trump Alışveriş Merkezi B3 katında Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan ve Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı’nın da katılımları ile sergiye açılacak.

 

 

ÖDÜL ALAN KARİKATÜRLER

İLKOKUL KATEGORİSİ 3. ve 4. SINIFLAR

BİRİNCİ: Ece Güven - İTÜ GVO Özel Dr. Natuk Birkan İlkokulu

BİRİNCİ: Öykü Barlin - Balıkesir Bahçeşehir Koleji

İKİNCİ: Abdulgani El Said - Gemlik 11 Eylül İlkokulu Gemlik Busmek Karikatür Atölyesi-Kalemşörler

İKİNCİ: Efe Berk Yılmaz - Bursa Nilüfer Beşevler Gençlik Merkezi / Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ: Melodi Türkaslan - ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Mersin Okulları

ÜÇÜNCÜ: Yusuf Mert Ertürk - Abdurrahman Güneş İlkokulu Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

 

 

ORTAOKUL 1. KATEGORİ 5. ve 6. SINIFLAR

BİRİNCİ: Aziz Göveli - Boyabat Yaşar Topçu Y.B.O / Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

BİRİNCİ: Derin Çokşenim - Özel Ataşehir Bilfen İlköğretim Okulu

İKİNCİ: Azra Nur Yavuz - Lale Kemal Kılıç Ortaokulu Gemlik Busmek Karikatür Atölyesi-Kalemşörler

İKİNCİ: Zeynep Nazlı Kösebey - Boyabat Yaşar Topçu Y.B.O / Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ: Berat Bademci - Fatih Sultan Mehmet İ.H.O / Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ: Esra Kurt - Darüşşafaka Eğitim Kurumları

 

 

ORTAOKUL 2. KATEGORİ 7. ve 8. SINIFLAR

BİRİNCİ: Duru Duş - Bursa Çek Özel 3 Mart Azizoğlu Ortaokulu

BİRİNCİ: Efe Arıkan - Konak Şehit Ömer Halisdemir Bilim ve Sanat Merkezi

İKİNCİ: Naz Kendir - Eyüboğlu Koleji

ÜÇÜNCÜ: Alihan Çeçen - Koç Okulu

ÜÇÜNCÜ: Irmak Karakuş - Boyabat Yaşar Topçu Y.B.O / Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

 

 

LİSE 1. KATEGORİ 9. ve 10. SINIFLAR

BİRİNCİ: Çağla Nur Bilmez - Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi

İKİNCİ: Müge Özbalcı - Bursa Nilüfer Beşevler Gençlik Merkezi / Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ: Serkan Güdükoğlu - Türk Telekom Fen Lisesi / Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

 

 

LİSE 2. KATEGORİ 11. ve 12. SINIFLAR

BİRİNCİ: Arda Yılmaz - Bursa Nilüfer Beşevler Gençlik Merkezi / Karikatür Atölyesi

BİRİNCİ: Sinem Özkan - Zühtü Özkardaşlar Anadolu Lisesi

İKİNCİ: Dağlar Umut Ayrancıoğlu - Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi Aşkın Ayrancıoğlu Karikatür Atölyesi

ÜÇÜNCÜ: Ece İlayda Akdemir - Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

ÜÇÜNCÜ: Gökhan Berk Şişmanoğlu - Aydın Lisesi

 

 

 

 

 

 

 

 




Kaynak: Sezen Savaşgören - Ünite İletişim

Editör: Mehmet Karakoyunlu

Bu haber 357 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Karikatür Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI