Bugun...HER AY YAZILARINI SABIRSIZLIKLA BEKLEYECEĞİNİZ ÇOCUK YAZAR MEKTUP EDEBİYAT DERGİSİNDE
Tarih: 24-12-2017 20:55:39 Güncelleme: 24-12-2017 21:01:39 + -


Mektup Edebiyat Dergisi olarak yola çıkarken ilkeli yayıncılık yapacağımızı ve bu ilkelerimizden taviz vermeyeceğimizi ifade etmiştik.

facebook-paylas
Tarih: 24-12-2017 20:55

HER AY YAZILARINI SABIRSIZLIKLA BEKLEYECEĞİNİZ ÇOCUK  YAZAR MEKTUP EDEBİYAT DERGİSİNDE

MEKTUP EDEBİYAT DERGİSİ/ ÖZEL HABER

       Mektup Edebiyat Dergisi olarak yola çıkarken ilkeli yayıncılık yapacağımızı ve bu ilkelerimizden taviz vermeyeceğimizi ifade etmiştik. Edebiyatın birleştirici gücü “temiz dil” ile mümkün olabilir. Eleştirinin, anlatımın ancak ve ancak samimi olarak ifade edilen temiz bir dil ile mümkün olabileceğine olan inancımızı belirtmiştik.

       Milletlerin anlaşma yolu dildir. Kendi içinde de dil ile anlaşır. Ancak kullanılan dil ne kadar temiz olursa insanların birbiriyle olan ilişkileri de o kadar seviyeli ve düzenli olur.

       Türk Edebiyatının gelişmesinden yanayız. Yeni isimler, yeni eserler kazandırmaktan yanayız. Bu düşünce doğrultusunda bir araya gelerek fikir üretmeyi, edebi metinlerle öğretmeyi ve öğrenmeyi, aynı zamanda yeni yayınları Türk edebiyatına kazandırmayı amaçlıyoruz, demiştik.  

       Türk kültürüne sataşmayla, kavgayla, gürültüyle hizmet edilemez. Bu düşünce çerçevesinde hizmet eden, etmek isteyen herkese kucak açarak dostane duygularla bir arada olmayı düşündüğümüzü belirtmiş ve yazmaya hevesli genç yazarlara kucak açacağımızı söylemiştik.

       Basılı ve internet yayınlarıyla toplumu yozlaştıran her türlü yayına karşı ‘milli halk edebiyatı’ düşüncesini öne çıkarmak ve bu düşünce etrafında bir araya gelen edebiyatçılarla yozlaşmaya karşı mücadele etmek için geliyoruz, demiştik.

       Yayıncılık tekelini kırarak milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kutsal değerlerine bağlı, milletini, vatanını ve bayrağını seven gençlerin yetişmesine kılavuzluk yapabilmek için geliyoruz, iddiasında bulunmuştuk.

       Türk edebiyatına yeni isimler ve özgün eserler kazandırmak için geliyoruz, diyerek daha ilk günlerde genç yazarlara kapıları aralayacağımızın sinyalini vermiştik.

       İşte o gün geldi!

      Henüz 15 yaşındaki onuncu sınıf öğrencisi Ayşe İrem Seçkin, meraklı olduğu edebiyat dünyasına ilk adımı Mektup Edebiyat Dergisi ile atıyor. Genç yazarların heyecanını ve şevkini kaçıracak eleştirilerde bulunmayacağız. Aksine onları heveslendirecek yapıcı eleştirilerle kendilerini yetiştirmelerine ve geliştirmelerine imkân tanıyacak şekilde ilerlemelerini sağlayacağız.

       İrem kardeşimizde kendisine yöneltilen eleştirilere dikkat edecek, küsmeyecek, kırılmayacak, hevesini kaçırmayacak ve o eleştirileri önemseyerek yanlışlarını düzelterek, hatalarını gidererek çıkmış olduğu bu yolda ilerleyecek.

       Mektup Edebiyat Dergisi olarak, genç yazarlara her zaman kapımız açıktır. Mektup Edebiyat Dergisi ailesine katılan Ayşe İrem Seçkin kardeşimizi kutluyorum. İlk yazısıyla görücüye çıkıyor. Kendisini destekleyerek yönlendirmenizi bekliyor.

       Ayşe İrem Seçkin’in ilk köşe yazısı 1 Ocak’tan itibaren Mektup Edebiyat Dergisinde.

       Yapıcı dil kullanan, edebiyatın birleştirici gücüne inanan herkese selam olsun.

 

 

 
Kaynak: Mektup Edebiyat

Editör: Muzaffer Özeroğlu

Bu haber 2606 defa okunmuştur.

mustafa keskın / 25-12-2017 11:18:00

tebrik ediyorum ve yazını sabırsılıkla bekliyorum .kahvemi içerken keyifle okuyacamFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI