Örnek HTML sayfası
Bugun...Neden Mektup Edebiyat?
Tarih: 13-03-2017 12:35:55 Güncelleme: 16-03-2017 13:46:55 + -facebook-paylas
Tarih: 13-03-2017 12:35

Neden Mektup Edebiyat?

        Sevgili edebiyatseverlere kavuşmanın heyecanı ile merhaba.

       Sizlerle buluşabilmek için günler saydık. 3 ay geçti ve nihayet sonunda birlikteyiz. Birlikte düşüneceğiz, birlikte konuşacağız, birlikte yazacağız. Düşüncelerimizi geniş kitlelere ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız.

        Değerli dostlar;

       Türk toplumunun önemli iletişim araçlarından mektup, teknolojinin gelişmesiyle hayatımızdan çıkardığımız, yeni neslin unuttuğu önemli bir nostaljidir.

       Büyük bir heyecanla beklenir, kimi zaman sevinç, kimi zaman hüzünle karşılanır ve sevdalıların yüreğindeki yangına su serper. Özlemi, hasreti kavuşturur. Ucu yanık sarı kâğıtların yangın yürekleri söndürdüğü önemli bir buluşmadır mektup.

       Dostluklara merdiven olan, gönül köprüleri kuran, küslüklere son veren, sessizliğin sesi, gözyaşının mendili olan mektup, büyük bir destek, büyük bir sevinç ve kolektif çalışmayla yayın hayatına merhaba diyor.

       Değerli okurlar;

       Toplumsal yaşam konularında uzman isimler, akademisyenler, şair, yazar, araştırmacı, tarihçi, halk bilimci, senarist, sinema ve tiyatro oyuncuları, yönetmen, çocuk edebiyatçıları, kültür-sanat adamları ve yayıncıların katılımıyla geniş bir okur kitlesine ulaşarak, toplumsal gerçekleri unutturan, bilimsel gerçekleri göz ardı eden, milli ve manevi değerlerimizin yozlaşmasına neden olan bütün olumsuzluklara karşı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla geçmişini unutmayan Türk halkının özlemlerine çare olmak için geliyoruz.

       Basılı ve internet yayınlarıyla toplumu yozlaştıran her türlü yayına karşı ‘milli halk edebiyatı’ düşüncesini öne çıkarmak ve bu düşünce etrafında bir araya gelen edebiyatçılarla yozlaşmaya karşı mücadele etmek için geliyoruz.

       Yayıncılık tekelini kırarak milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kutsal değerlerine bağlı, vatanını ve bayrağını seven gençlerin yetişmesine kılavuzluk yapabilmek için geliyoruz.

       Türk edebiyatına yeni isimler ve özgün eserler kazandırmak için geliyoruz.

       Peki, ‘biz kimiz?’ Biz, milli ve manevi değerlere bağlıyız. Devletimizin bekası, ilerlemesi, gelişmesi, kalkınması ve milletimizin refah düzeyinin yükselmesinden yanayız.

       Türk Edebiyatının gelişmesinden yanayız. Bu düşünce doğrultusunda bir araya gelerek fikir üretmeyi, bir şeyler öğrenmeyi ve yeni ürünleri Türk edebiyatına kazandırmayı hedefliyoruz.

       Bunun için her ay toplantılar yapmayı, çeşitli etkinliklerle yazarlarımızı tanıtmayı, imza günleri düzenlemeyi ve buna benzer kültürel etkinliklerle güzel olan girişimlerin en iyisini yapmayı arzuluyoruz.

       Türk kültürüne sataşmayla, kavgayla, gürültüyle değil güzel olan şeylerle hizmet etmeyi düşünüyoruz. Bu düşünce çerçevesinde hizmet eden, etmek isteyen herkese kucak açarak dostane duygularla bir arada olmayı düşünüyoruz.

       Kıymetli dostlar;

       Her ayın 25’ine kadar yazılarınızı mektupedebiyatdergisi@gmail.com’a gönderebilirsiniz. Bu tarihten sonra gelen yazılar daha sonra değerlendirmeye alınacaktır. Yayın kurulumuzun uygun göreceği yazılar yayınlanacak, uygun görülmeyen yazılar ise iade edilmeyecektir.

       Düşünce, öneri ve eleştirilerinizle bize destek olmanızı diliyoruz.

                                                                                                                                                                                                                                  Saygılarımızla,
Kaynak: Mektup Edebiyat

Editör: Ömer Ünal

Bu haber 1755 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Neden Mektup Edebiyat? Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
1089 Okunma
1073 Okunma
919 Okunma
912 Okunma
887 Okunma
386 Okunma
385 Okunma
344 Okunma
332 Okunma
331 Okunma
314 Okunma
123 Okunma
8862 Okunma
3828 Okunma
3815 Okunma
3768 Okunma
3753 Okunma
3743 Okunma
3723 Okunma
3721 Okunma
3687 Okunma
3673 Okunma
3628 Okunma
3599 Okunma
SON YORUMLANANLAR
YUKARI