Örnek HTML sayfası
Bugun...Neden Mektup Edebiyat?
Tarih: 13-03-2017 12:35:55 Güncelleme: 16-03-2017 13:46:55 + -facebook-paylas
Tarih: 13-03-2017 12:35

Neden Mektup Edebiyat?

        Sevgili edebiyatseverlere kavuşmanın heyecanı ile merhaba.

       Sizlerle buluşabilmek için günler saydık. 3 ay geçti ve nihayet sonunda birlikteyiz. Birlikte düşüneceğiz, birlikte konuşacağız, birlikte yazacağız. Düşüncelerimizi geniş kitlelere ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız.

        Değerli dostlar;

       Türk toplumunun önemli iletişim araçlarından mektup, teknolojinin gelişmesiyle hayatımızdan çıkardığımız, yeni neslin unuttuğu önemli bir nostaljidir.

       Büyük bir heyecanla beklenir, kimi zaman sevinç, kimi zaman hüzünle karşılanır ve sevdalıların yüreğindeki yangına su serper. Özlemi, hasreti kavuşturur. Ucu yanık sarı kâğıtların yangın yürekleri söndürdüğü önemli bir buluşmadır mektup.

       Dostluklara merdiven olan, gönül köprüleri kuran, küslüklere son veren, sessizliğin sesi, gözyaşının mendili olan mektup, büyük bir destek, büyük bir sevinç ve kolektif çalışmayla yayın hayatına merhaba diyor.

       Değerli okurlar;

       Toplumsal yaşam konularında uzman isimler, akademisyenler, şair, yazar, araştırmacı, tarihçi, halk bilimci, senarist, sinema ve tiyatro oyuncuları, yönetmen, çocuk edebiyatçıları, kültür-sanat adamları ve yayıncıların katılımıyla geniş bir okur kitlesine ulaşarak, toplumsal gerçekleri unutturan, bilimsel gerçekleri göz ardı eden, milli ve manevi değerlerimizin yozlaşmasına neden olan bütün olumsuzluklara karşı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla geçmişini unutmayan Türk halkının özlemlerine çare olmak için geliyoruz.

       Basılı ve internet yayınlarıyla toplumu yozlaştıran her türlü yayına karşı ‘milli halk edebiyatı’ düşüncesini öne çıkarmak ve bu düşünce etrafında bir araya gelen edebiyatçılarla yozlaşmaya karşı mücadele etmek için geliyoruz.

       Yayıncılık tekelini kırarak milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kutsal değerlerine bağlı, vatanını ve bayrağını seven gençlerin yetişmesine kılavuzluk yapabilmek için geliyoruz.

       Türk edebiyatına yeni isimler ve özgün eserler kazandırmak için geliyoruz.

       Peki, ‘biz kimiz?’ Biz, milli ve manevi değerlere bağlıyız. Devletimizin bekası, ilerlemesi, gelişmesi, kalkınması ve milletimizin refah düzeyinin yükselmesinden yanayız.

       Türk Edebiyatının gelişmesinden yanayız. Bu düşünce doğrultusunda bir araya gelerek fikir üretmeyi, bir şeyler öğrenmeyi ve yeni ürünleri Türk edebiyatına kazandırmayı hedefliyoruz.

       Bunun için her ay toplantılar yapmayı, çeşitli etkinliklerle yazarlarımızı tanıtmayı, imza günleri düzenlemeyi ve buna benzer kültürel etkinliklerle güzel olan girişimlerin en iyisini yapmayı arzuluyoruz.

       Türk kültürüne sataşmayla, kavgayla, gürültüyle değil güzel olan şeylerle hizmet etmeyi düşünüyoruz. Bu düşünce çerçevesinde hizmet eden, etmek isteyen herkese kucak açarak dostane duygularla bir arada olmayı düşünüyoruz.

       Kıymetli dostlar;

       Her ayın 25’ine kadar yazılarınızı mektupedebiyatdergisi@gmail.com’a gönderebilirsiniz. Bu tarihten sonra gelen yazılar daha sonra değerlendirmeye alınacaktır. Yayın kurulumuzun uygun göreceği yazılar yayınlanacak, uygun görülmeyen yazılar ise iade edilmeyecektir.

       Düşünce, öneri ve eleştirilerinizle bize destek olmanızı diliyoruz.

                                                                                                                                                                                                                                  Saygılarımızla,
Kaynak: Mektup Edebiyat

Editör: Ömer Ünal

Bu haber 1434 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Neden Mektup Edebiyat? Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
194 Okunma
174 Okunma
131 Okunma
129 Okunma
127 Okunma
126 Okunma
126 Okunma
120 Okunma
114 Okunma
109 Okunma
109 Okunma
105 Okunma
659 Okunma
623 Okunma
609 Okunma
487 Okunma
480 Okunma
435 Okunma
403 Okunma
325 Okunma
311 Okunma
306 Okunma
295 Okunma
288 Okunma
SON YORUMLANANLAR
YUKARI