Bugun...

Yayın İlkeleri

YAYIN İLKELERİ

-         Bu site, edebiyat, eğitim, kültür, sanat ve düşünce sitesidir. Sitede yayınlanan her türlü yazı ve görsel içerik bu beş kategori esas alınarak yapılır.

 

·         Her türlü yazı, haber, resim, fotoğraf, video v.b. için kanuni sahiplerine ve yasal mirasçılarına telif ücreti ödenmez.

 

·         Dergimiz, milli ve manevi değerlere bağlı ve saygılıdır.

 

·          Dergimizde genel ahlak ve adaba aykırı, bir kişi, bir kurum-kuruluş, bir grup-topluluk aleyhine rencide edici, alaylı ifadeler, doğrudan kişilik haklarına yönelik saldırı, küfür, alçaltıcı ifadeler ile herhangi bir inanca yönelik, siyasi v.b. içerikli yazı ve resimler yayınlanmaz.

 

·         Dergimizde müstehcen içerikli herhangi bir yazı (bir kelime dahi olsa) yayınlanmaz.

 

·         Kargaşaya, kavgaya, ötekileştirici, ayrıştırıcı, bölücü ve parçalayıcı dil, anlatım ve yazı içeriğine izin verilmez ve yayınlanmaz.

 

·         Eseri gönderen yazar, özgün içerik olarak eserin tamamen kendisine ait olduğunu peşinen kabul etmiş sayılır.

 

·         Yayınlanan eserin yazarın kendisine ait olmadığı sonradan anlaşılırsa sitemiz sorumlu tutulamaz. 5846 Sayılı Yasa ve diğer mevcut yasalar çerçevesinde yazıların fikri, hukuki ve mali sorumluluğu yazarın kendisine aittir.

 

·         Sitemiz, kişileri cinsel kimliği, dili, inancı, ırkı, milliyeti, mesleği, toplumsal sınıfı, fiziki durumu ile değerlendirmez. Bu türden yayınlara izin verilmez.

 

·         Sitemizde görev alan muhabir, köşe yazarları, temsilcilik görevlileri ve diğer görevliler öncelikli olarak sitemizdeki yayınlarında ve temsil yetkilerinde yayın ilkelerine uymak zorundadırlar. Yayın ilkeleri dışına çıkılması kendilerini bağlar. Sitemiz sorumlu tutulamaz. 

 

·         Sitemiz, kadın ve çocuk hakları konusunda taraftır. Kadına ve çocuğa karşı ayrımcılığa neden olacak haber ve yazı yayınlanmaz. Ancak kadın ve çocuklara şiddeti ve kötü alışkanlıkları engelleyici yayınlar yapar.

 

·         Çocuk ve gençleri şiddete yönlendiren, şiddetin her türünü masum gösteren içerikteki yazılar yayınlanmaz.

 

·         Sitemiz, düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü kısıtlayıcı; demokrasi ve insan haklarına aykırı, şiddeti, kini ve düşmanlığı kışkırtıcı; dinî duyguları rencide edici yayın yapmaz, yapılmasına izin vermez.

 

·         Sitemiz, gizli kamera kullanmak, gizli veya izinsiz ses kaydı yapmak, elektronik postaları izlemek, bilgisayara ve özel mülke izinsiz girmek de dâhil olmak üzere, ilgilinin kişilik haklarına saldırı sayılabilecek yöntemlerle haber üretmez.

 

·         Sitemiz, şeffaf, ifade özgürlüğüne saygılı ve eleştiriye açık bir yayın anlayışı içerisindedir. 

 

-         Sitede siyasi içerikli hiçbir yayına izin verilmez. Devlet büyüklerine hakaret v.s. içerikli yayın yapılamaz. 

 

-         Site yönetimi, sitede yayınlanan yazı ve şiirlerden seçki yaparak antoloji kitapları yayınlayabilir. Bu durumda antoloji kitaplarında yazıları yer alan yazarlar, kendileri ve kanuni temsilcilerinin telif ücreti talep etmeyeceğini peşinen kabul ve taahhüt etmiş sayılır. 

 

-         Yayınlanacak yazıların editöryel çalışmaları yapılırken gerekli görülmesi halinde yazılarda düzeltmeler yapılabilir.

 

-          Dergiye gönderilecek makalenin daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış olması ve başka bir derginin yayım süreci dâhilinde bulunmaması gerekmektedir.

 

            -          Dergimize gönderilecek makalelerde kaynak göstermek zorunludur.

 

            -          Bu dergi, kullanıcı veya kurumların içeriği bedelsiz olarak kullanabildiği açık erişimli bir dergidir. Kullanıcıların tam metinlerin içeriğini okuma, yükleme, kopyalama, arama ve bağlantı yaparken kaynak göstermek şartıyla yayıncı veya yazardan önceden izin almasına gerek yoktur. 

 

           -          Sitemiz kâr amacı gütmez.

 

           -           Sitede yayınlanan kitap reklamı ve diğer reklam içerikli materyaller ücretsizdir. Bunlardan ücret alınmaz.

 

-         Siteye giren herkes ve yazarlar, yayın ilkelerinde belirtilen hususları peşinen kabul etmiş sayılır. ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI