google.com, pub-1472141983997631, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Bugun...

Facebookta Paylaş

DİRİLİŞ ERTUĞRUL FİLMİ İLE İYİ SENARYO YAZMIŞLAR!
Tarih: 01-12-2018 12:38:00 Güncelleme: 01-12-2018 12:38:00


       Hakikaten kapsamlı bir senaryo yazılmış; bol sıfırlı bütçe, kalabalık oyuncu kitlesi ile en ince ayrıntılarına kadar düşünülmüş, tarihten, olaylardan ve verilmek istenen siyasi mesajlardan bi haber Türk insanını ikna edebilmek için tüm figüranlar kullanılmış.! Güya.! Osmanoğulları Beyliği’nin kuruluşunu yani, fesli Kadir’in Osmanlıcılık projesini konu ediyorlar ve ona destek olmaya çalışıyorlar.! Türk-İslam kültürünü Hindistan, Pakistan, Bangladeş, Arakan, Afganistan ile Orta Doğu Arap Coğrafyasına taşımış ve 1071 Malazgirt Zaferi  ile Anadolu kapılarını Türklere açmış Cihan İmparatorluğu Oğuz-Türk Devleti Selçukluların yok edilişini milletine izlettiriyorlar/güle, oynaya.!

       İlhanlı Devleti ile Anadolu’ya gelip bir buçuk asır hakimiyet kurmuş ve hakimiyetleri döneminde Türk dili, kültürü ve inanç sistemini çağının en üst düzeyine çıkartmış Oğuz, Kıpçak, Uygur, Kazak Türklerini Moğol olarak sayıyorlar ve Yörük adı almış Batı Anadolu Türkmenlerinin atalarına hakaretler yağdırıp, hain ilan ediyorlar.!

       Yörük atalarını Moğol sayıyorlar.!

       Osmanoğulları Beyliğinden yarım asır evvel bölgede hakimiyette bulunan Menteşoğlu ve Karamanoğulları Devletlerini kale almıyorlar, Germiyanoğlu, Aydınoğlu, Hamitoğlu Beyliklerini hiç görmüyorlar.!

       Selçuklu hanedan soyu mensubu Kınık Boy beyi Süleyman Şah’ı Kayı Boyu içerisinde göstertiyorlar, Osmanoğulları hanedanlığından olduğunu söylüyorlar.  Osmanoğulları komutan ve savaşçılarını “Alperen” diye seslendiriyorlar, diğer Oğuz Türk Devlet  (beylik) yönetici/komutanlarını ile Türk dili, kültürü, inancı, insanını  Fars ve Arap kültürü kıskacından kurtarmış İlhanlı (Karatatar) Türklerini Moğol, Gayrimüslim sayarak hain ilan ediyorlar.

       Senaryolarında Araplara yer veriyorlar, uydurdukları bir Arap’ı alim, bilgin göstererek Türk Milletine Arap hayranlığı kazandırmaya çalışıyorlar.! 

       Dileğimiz.! 

      Kaçak, kaçkın anlamıyla Yörük adı verdikleri Batı  Anadolu Türkmenlerine karşı kurgulanan kurguların, İleriki sahneler ve zamanlarda Karamanoğlu, Kadı Burhanettin, Dulkadirli, Ramazanoğlu, Akkoyunlu, Safevi gibi Oğuz Türkmen Devleti ahalisi için uygulanmaması ve daha fazla insanımızın hain ilan edilmemesidir.!

       Uyarımız.!
       Böylesi kötü ve arkası karanlık senaryolar yazılmaması, tarihin derinliklerinde yaşanmış hakimiyet ve kardeş kavgalarını körükleyici söylem ve eylemlere girilip Baba-i, Şeyh Bedrettin, Şah Kulu, Şah Veli, Söklenoğlu, Bozoklu Celal Baba gibi adlarla anılmış kanlı olayların bu millete bir daha yaşatılmamasıdır.

       Tarihçilik prensiplerinden uzak, yalan, yanlış bir takım kurgularla milletini hain ilan eden kötü niyetle hazırlanmış senaryoyu yazan, finans sağlayan, devlet televizyonunda yayınlayan kişi ve kurumları kınıyorum.!  

       Konu ile ilgili kaynak ve ayrıntılı bilgi için: Oğuz Boyları, Aşiret, Oymak, Cemaatler adlı eserimizin 1- BOZOKLAR, 2- ÜÇOKLAR adlı ciltlerine bakınız.Bu yazı 1875 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
471 Okunma
316 Okunma
255 Okunma
244 Okunma
233 Okunma
173 Okunma
147 Okunma
131 Okunma
124 Okunma
123 Okunma
119 Okunma
109 Okunma
685 Okunma
592 Okunma
512 Okunma
479 Okunma
471 Okunma
455 Okunma
401 Okunma
349 Okunma
323 Okunma
321 Okunma
318 Okunma
316 Okunma
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
YUKARI