Örnek HTML sayfası
Bugun...


Mustafa Çelebi ÇETİNKAYA


Facebookta Paylaş

AŞKTIR O!
Tarih: 01-02-2020 14:13:00 Güncelleme: 01-02-2020 14:13:00


Yükümüz ağırdır bizim,

Nefsimiz sağırdır bizim,

Aşktan yana dert çekersek

Derdimiz uğurdur bizim!

 

Aşktır o!

 

Kalbimizi nihai ateş ve kederle doldursa da en karanlık gecelerin zifiri yerinde bile ışık olup, umutların peşine düşüren aşktır o!

 

En çetin yollarda bir başına yürürken bütün engebeler bir bir önüne serilse ve bir bacağın topal olsa da “hayy” deyip bütün engelleri atlatan aşktır o!

 

O en soğuk gecelerde, o en kimsesiz sabahlarda dahi bütün ayaza inat, üzerinde yırtık bir elbiseyle sokaklarda kalsa da, sefalete tebessüm ettiren aşktır o!

 

Harbin en orta yerinde düşmana kılıç sallarken, üzerine atılan oklara aldırmaksızın, kenarda kalmış bir çocuğa yardım elini uzattıran aşktır o!

 

Yükümüz yamandır bizim,
Gücümüz imandır bizim
Aşktan gelen baş üstüne
Yârimiz zamandır bizim!

 

Aşktır o!

 

Ruhumuzda acılar yaygara koparırken her acıya sabır ile göğüs gerip, acıların hepsine kucak açarak sevdiren aşktır o!

 

Bir cami avlusunda ya da bir yetimhane bahçesinde, yani hayat nerede başlarsa başlasın, doğuran gitsin, doyuran unutsun ne fark eder, dönüp bakmasın yüzüne o yüzüne bakmaya doyamadığın, can bilip sarıldığın dostların sarsınlar seni bir yokluk ve yalnızlık kederine, işte bunların hepsi için aman canı acımasın dedirten aşktır o!

 

İstila edilirken kalbine duvar diye ördüğün bütün inandıkların, inandıkları için insanı savaştıran aşktır o! Elinde avucunda zerre dünyalık kalmasa da, dünyadan vazgeçirip bir selamın peşinde seni dillere düşüren aşktır o!

 

Ey Sen!


Bilesin ki, Mecnun olup Leyla diye koşmak, Leyla olup Mecnun diye coşmak değildir aşk! Kerem olup Aslı’ya yanmak, Aslı gibi herkesi Kerem sanmak değildir aşk. Aşk bir ağaçtır bazen, üzerinde kuşların yuva yapıp altında karıncaların ekmek aradığı. Aşk bir topraktır bazen, üstünde nefes almayı beklerken, altında dua gelmesini beklediğin. Aşk bir kalemdir, gözlerin ve kalbin nice gözyaşı dökse de hala umutlu satırlar yazdıran.


İşte o sebep deriz ki şükür ile;

 

“Yükümüz ağırdır bizim,

Nefsimiz sağırdır bizim,

Aşktan yana dert çekersek

Derdimiz uğurdur bizim! “Bu yazı 635 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
708 Okunma
440 Okunma
432 Okunma
416 Okunma
409 Okunma
398 Okunma
388 Okunma
369 Okunma
365 Okunma
363 Okunma
360 Okunma
356 Okunma
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
YUKARI