Bugun...


Kazara Ölümsüzlük
Tarih: 10-01-2019 07:32:55 Güncelleme: 10-01-2019 07:32:55 + -


Görkem Kızıldağ, “Kazara Ölümsüzlük” romanıyla zihnimizi ters yüz ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 10-01-2019 07:32

Kazara Ölümsüzlük

Görkem Kızıldağ, “Kazara Ölümsüzlük” romanıyla zihnimizi ters yüz ediyor. Hayata dair sorular sormamızı ve cevaplamamızı sağlıyor. Romanı okurken kısa süreliğine başka bir evrene gidiyoruz. Bu yolculuk hem eğlenceli hem de kafa karıştırıcı olabiliyor. Eh, tıpkı hayat gibi.

Kitabın içerisinde yer alan karakter sakinliğinin altına sığınmış gerçek bir çılgın. Öyleyse, biraz S’den bahsedelim. S’nin karısı D hamile fakat S’nin aklı A’da. A, genç ve güzel ama D… Onu da seviyor S. Böylece kitapta işler karışmaya başlıyor ve sonu hiç beklenmedik bir şekilde bitiyor. Aslında belki de hepsi tek bir istekten gerçekleşiyordu. Belki de S, sadece Tanrı olmak istiyordu. Hayatı boyunca hiç böyle bir şey düşünmemişti. Ama Tanrı olmanın ne demek olduğuna dair çok kafa yormuştu. Ve her defasında kendisini çelişkiler yumağında buluyordu.

 

S şöyle diyor romanda; “Adımlarının dakikadaki sayısını hiç değiştirmeden yürüyüşünü sürdürürken, bazı sokakları çok farklı gördüğünü düşünmesinin yanında Bazı sokakları da ilk kez gördüğünü fark ediyordu. Bu farkına varış hem beyninde hem ayaklarında anlık bir duraksamaya yol açtı. Ve düşünen bütün canlılar için mevcut olması gereken şu yoksunluğu duyumsadı: Belki de birçok insan yıllar boyunca kendisine -kısa olduğu düşüncesi ile- hep aynı rotayı belirliyor işe gitmek, eve dönmek için ve o yollardan hiç sapmadıkları için hemen arka sokaklarından bihaber oluyorlar. Evet, bu insanlar belki evlerine erken geliyorlar fakat bir düşünsenize; sürekli aynı yolları, aynı sürede yürüyerek hem mekânsal hem de zamansal anlamda nasıl kısıtlıyorlar kendilerini; âdeta bir hapisteymiş gibi!”

“Kazara Ölümsüzlük” mutlaka okunması gereken incelikle yazılmış ince bir roman. Aynı zamanda felsefe öğretmeni olan Kızıldağ, bu eşsiz kitapta okuyucunun kafasını karıştırıp sorular sormasını sağlıyor.

Görkem Kızıldağ, mizahi yönü öne çıkan İntiharsızlık kitabı ile oldukça beğeni toplamıştı. Kazara Ölümsüzlük’ün de özellikle edebiyatta farklılık arayanlara hitap edecektir. "İntiharsızlık" ve "Kazara Ölümsüzlük", Sola Unitas Academy etiketiyle raflarda yer almıştır.

Sola Unitas Academy, psikoloji, gelişim, felsefe, koçluk ve liderlik alanlarında yerli ve yabancı yayınların yanı sıra bu alanlarda eğitimler düzenleyen bir organizasyondur. Paul Ekman International'ın Türkiye Şubesi olarak faaliyet göstermektedir.

 

 

 

 
Kaynak: Ayça Kabaş

Editör: Mehmet Karakoyunlu

Bu haber 653 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Yeni Yayınlar Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
202 Okunma
162 Okunma
136 Okunma
132 Okunma
118 Okunma
116 Okunma
114 Okunma
114 Okunma
112 Okunma
110 Okunma
107 Okunma
106 Okunma
392 Okunma
381 Okunma
259 Okunma
237 Okunma
204 Okunma
202 Okunma
202 Okunma
198 Okunma
184 Okunma
181 Okunma
175 Okunma
174 Okunma
SON YORUMLANANLAR
YUKARI